Site Loader

Producenci elektroniki z roku na rok coraz bardziej dopracowują swoje procesy i rozszerzają urządzenia o kolejne technologie. Nie inaczej jest w przypadku kultowej już serii HP ProBook 440 (http://muaythai-pila.pl/hp-probook-440-biznesowe-centrum-zawsze-pod-reka/). W roku 2019 ukazała się najnowsza edycja 6-ej generacji. Rok wcześniej przedstawiona zostało urządzenie 5-generacji. To właśnie te dwa ostatnie modele zrobiły największą furorę. Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się jak na dzień dzisiejszy wygląda ich specyfikacja i ile przyjdzie zapłacić za poszczególne funkcje.

HP ProBook 440 5-ej generacji do pracy biurowej

Pierwszym urządzeniem, na które warto zwrócić uwagę spoglądając na serię ProBook 440 jest laptop poprzedniej (5-ej) generacji. Wykonane w przystępny i elegancki sposób idealnie prezentuje się na biznesowym biurku. Jego 14-calowa matryca dostosowana jest do normalnych warunków otoczenia pozwalając tym samym na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości FHD. W tej wersji zetkniemy się z odświeżonym, matowym wyglądem i kolorem wpadającym w stronę czerni. Kąt odchylenia pokrywy to standardowe 180 stopni. Ważąc niecałe 2 kg na biurku trzyma się stabilnie i nie ulega przesunięciom. Za jego wydajność odpowiada procesor Intel Core i5, karta graficzna Intel UHD Graphics 620 i 4/8 GB pamięci DDR4 2400 MHz. Na dzień dzisiejszy ProBook 440 G5 kosztuje około 3000 zł.

Najnowszy HP ProBook 440 – 6. generacja kultowej serii

Przedsiębiorstwo HP w roku 2019 postanowiło postawić na jeszcze lepsze podzespoły i polepszenie wyników w kwestii ergonomii. Z tego powodu pod maską znajdziemy co najmniej procesor i5-8265U, 8/16 GB RAM DDR4, a na domiar wszystkiego dysk SSD M.2 o pojemności 256/512/1024 GB. Od G5-tki różni się wagą, nieco lepszym ekranem i wyróżniającym się designem. Urządzenie opakowane zostało w przejrzystą, lśniącą obudowę w kolorze srebrnym. Klawisze celem wyszczególnienia pozostawiono w klasycznym szarawym kolorze. Ponadto model posiada oficjalne wsparcie dla technologii takich jak USB typu-C, standardu Wi-Fi 802.11ac i inteligentnej zasłonki kamerki..

 
Obraz Werner Heiber z Pixabay

Mateusz