Site Loader

Prowadzenie firmy czy po prostu bycie przedsiębiorcą wymaga zakupu laptopa, który jest nieocenionym narzędziem pracy i pełni szereg istotnych funkcji. Z tą myślą powstaje coraz to więcej całych serii laptopów biznesowych, które to mają służyć właśnie w tym celu. Jednym z urządzeń, któremu warto przyjrzeć się nieco bliżej jest laptop HP ProBook 450.

Specyfikacja laptopa

Jedną z najważniejszych kwestii przy doborze laptopa jest jego specyfikacja, a konkretnie podzespoły, które odpowiadają za możliwie wysoką wydajność. To zaś przekłada się na wygodę użytkowania sprzętu. HP ProBook 450 może pochwalić się między innymi dość dobrym procesorem z serii Intel Core i5 6200U. Procesor ten wyposażony został w dwa fizyczne rdzenie, których taktowanie standardowe wynosi 2,3 GHz, zaś pod większym obciążeniem 2,8 GHz. Nie są to wartości porywające, jednak do podstawowych zadań biurowych jest to absolutnie wystarczające.

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest pamięć operacyjna. W HP ProBook 450 zastosowano fabrycznie 8 GB pamięci RAM typu DDR4 (muaythai-pila.pl). Jej taktowanie wynosi 2133 MHz. Istnieje ponadto możliwość dołożenia dodatkowej kości – maksymalna wartość to 16 GB.

Dobre połączenie dwóch podstawowych komponentów odpowiedzialnych za wydajność daje całkiem dobre osiągi oraz moc obliczeniową.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oprócz wydajności należy zwrócić uwagę również na kilka innych istotnych elementów, które to mają wpływ głównie na wygodę korzystania z urządzenia. Laptop HP ProBook 450 wyposażony został w dysk twardy HDD o pojemności aż 1 TB. Kolejnym z elementów jest matryca. W sprzęcie zastosowano ekran o przekątnej 15,6 cala. Generuje on obraz w rozdzielczości FULL HD co sprawia, że nasycenie kolorów, ostrość obrazu czy kąty widzenia stoją na dobrym poziomie.

Ogromną zaletą HP ProBook 450 jest dostępność wielu dodatkowych złączy, które pozwalają podłączać liczne urządzenia zewnętrzne. Ponadto jest to sprzęt elegancko wykonany z dbałością o szczegóły oraz spasowanie wszelakich części.

Obraz rawpixel z Pixabay

Mateusz